Megyénkről... Önkormányzat... Területfejlesztés... Keresés a portál oldal híreiben, dokumentumaiban...
VÁLASZTÁS

Választási szervek

Választási ügyintézés

2024. évi általános választások

Korábbi választások


Ülnökválasztás 2025.





Virtuális Erőmű Program

Fenntarthatósági programjaink megvalósításában szakmai együttműködő partnerünk hazánk legnagyobb és legismertebb energiahatékonysági társadalmi innovációs programját, a Virtuális Erőmű Programot (VEP) működtető Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. (MI6 NKft.), amely egyben a zöld gazdasági szakmapolitikai stratégiaalkotás meghatározó szereplője.
A Mi6 partnerségben működik az NFFT-vel, a KEH-el, az ITM-el, a PM-el, az EMMI-vel, a MÖOSz-al, az MJVSz-el és a TÖOSz-al, de több ezer vállalkozással, a megyei önkormányzatokkal, a Fővárossal, a megyei jogú városokkal és számos önkormányzattal is.
A Virtuális Erőmű Program egyike a Dr. Molnár Ferenc által kitalált és alapított Prevenciós célú Virtuális Építő Programoknak (PVÉP): a klímaváltozást megelőzendő (prevenció), a partneri energia-megtakarításaiból egy olyan fosszilis erőművet épít – szerencsére csak virtuálisan – (virtuális építő program) amelyet a VEP-nek köszönhetően a valóságban soha nem kell felépíteni, hiszen „a legzöldebb energia az, amit nem kell felhasználni, de még csak meg sem kell termelni”.
A „sok kicsi sokra megy” elve alapján mindenki hozzájárulhat ahhoz, hogy ez a virtuális felépítmény, azaz az energiamegtakarítási mérték minél nagyobbra nőjön. A legjobb mintaprojekteket díjazzák és mások számára mintaként állítják – a legjobb minták pedig a közoktatás szintjéig beépülve tananyaggá is válnak, míg a szakma- és fejlesztéspolitika részére forrás tervezési és programozási információként is beépítési javaslatra kerülnek.
Az eddig összegyűjtött jó gyakorlatoknak köszönhető energiamegtakarítások alapján a VEP jelenleg a 4. legnagyobb hazai villamos erőmű és a legnagyobb zöld erőmű.
 A VEP-et az Európai Bizottság a legjobb három uniós energiahatékonysági program egyikének választotta, míg Magyarország köztársasági elnöke 2019-ben az ENSZ részére is implementálásra ajánlotta, mint nemzetközi mintarprojekt. A VEP-nek időközben létrejöttek a megyei szervezetei is, így megalakult többek között a Komárom-Esztergom Megyei Virtuális Erőmű Program (KEVEP) 2019. szeptember 5-én. A KEVEP-et 18 szervezet hozta létre. Az alapító szándéknyilatkozatot a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat mellett többek között a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és az EDUTUS Egyetem képviselője is aláírta. A Virtuális Erőmű Program nemzeti klímavédelmi és fenntarthatósági mintaprojekt kiterjesztésének várható sikerében és a társadalmi szerepvállalásunknak és a fenntarthatóság terén elért sikereinknek köszönhetően 2021-ben is a szakmai programjaink támogatója a Szerencsejáték Zrt.

2021-09-30 14:38 -=Vissza=-





www.kemoh.hu






sacravelo.eu



Közérdekű adatok
Kormányhivatal
Partnerlinkek

Települési Pályázati és Fejlesztési Alap


Idegenforgalom